antradienis, birželio 27, 2006

Sunaikinti ar nupjauti?

Visada gerbiau savo tėvą. Jis buvo baigęs tik 4 klases, nebuvo kažkos ryžtingas, išmintingas ar turtingas, daugelis kaime jį laikė net per minkštu žmogum.Tačiau man jis buvo ypatingas, beveik burtininkas - mėgdavau žiūrėti kaip jis pjauna žolę, tobulai skaldo malkas, kinko arklius ir daro kitus kaimo darbus.
kai ateina laikas pjauti šieną, visada prisimenu savo tėvą, kaip jis išeidavo dar neprašvitus ir pjaudavo, o aš pabudęs klausydavau, kaip per rasą slinkdamas dalgis dejuoja ar barasi - šniu, šniu, šniu... O ir pradalgės tėvo buvo tobulos, beveik kaip menininko.
Kai pjaunu žolę ir atsisuku atgal pažiūrėti, tai mano pradalgės vingiuotos kaip gruzinų karo kelias, o ir pjaunu aš įnirtingai tarsi norėčiau susidoroti su nekenčiamu priešu, kai tuo tarpu tėvas pjaudamas sugebėdavo sukurti kažkokią harmoniją, tos žolės nebuvo jam priešas, jis net džiaugdavosi, jei žolė vešli būdavo.
Va ir galvoji, ką man davė aukštasis mokslas, jei aš net žolės tinkamai pjauti nesugebu, o tėvas sugebėjo.

11 komentarų:

g12 rašė...

todėl, kad mes per daug skubam.

Robertas rašė...

Joooo, Linai, sugraudinai. Tikrai mes kazka prarandame. Gavome asmesns kodus vietoj Tevavardziu. Bibliija visa nuseta tevavardziais. Pagal teva gali suzinoti ko laukti is sunaus. O ka suzinosime is asmens kodo?
Apskritai labai nutolome nuo tevu. :-(

Linas rašė...

Na, Robertai, žinome iš kur visa tėvystė, jei artėsime prie Tėvo, artėsime ir prie tėvų. Tai išsprendžiama problema, svarbu laiku pamatyti, nes laikas eina, aš tėvų jau seniai neturiu, tačiau Dievas kažkaip man jau kuris laikas iškelia iš atminties vieną ar kitą jų bruožą. Taigi, jaučiuosi artimesnis savo tėvams negu bet kada.Tebesijaučiu sūnus.

Robertas rašė...

Taigi Linai. Svarbiausia artintis prie TEVO...

mamka rašė...

Na va, pribegau truputi prie kompo :0) O mano tetis pats pats kvailiausias tetis pasauly :0) Jis irgi baige gal tris klases, net skaito blogai ir zioplys begalinis... :0) Bet as ji myliu beveik labiausiai uz viska pasauly :0) Niekada jo neklausiau, niekad nesakydavau jam, kur einu, niekad neklausdavau patarimo, nes jis amzinas melagis (gimes balandzio 1-a), bet jis musu ir neauklejo :0) Jis mus tiesiog mylejo... Jis mokedavo dvi tikras pasakas - apie aladina (retai sekdavo, nes labai ilga) ir apie lape su vilku, o visos kitos jo pasakos "buvo is tikruju" Ko tik jis mums nepriskiesdavo, pradedant karu ir baigiant gyvunais ir istorijom is jo gyvenimo. Iki dabar neatrenku... :0) Arba zinai kuo jo meile pasireiksdavo? Jis kiekviena ryta mums su sese pries mokykla darydavo arbata... Pridedavo tiek cukraus, kad netirpdavo :0) Mes niekad jos negerdavom, sakydavom, kad nedarytu, bet jis visad, kol ejom i mokykla, keldavos ryte, keldavo mus ir padarydavo arbatos :0) Aisku mes ja patyliukais ispildavom :0) Karta, kai buvau kokiu 4-iu, net isdriso mane ikampa paklupdyt! As taip isizeidziau, kad niekad gyvenime nepamirsiu. Pasakiau jam, kad dabar niekada neiseisiu is to kampo ir jis zinos! O kai jis gryzdavo isgeres, o mamos nebudavo, mes zaisdavom "taksi". Mus su sese sodindavo an kiliminio tako plono ir vezindavo, ciuozdavom per kambarius, kol isvirsdavom :0). Paskui budavo pasakyta "vaikai, po 15-os min. mama pareina", tada strimgalviais puldavom viska tvarkyt visi trys :0) Jis, jei butu baiges moksla, butu genijus... Tikrai tikrai, zinokit. Jis turi ta ypatinga vaikiska tikejima, kad jis viska moka... Ir tikrai, jis gali viska. Kol dirbo, pateikinejo "racpasiulymus" :0), jis gali pastatyt nama, suvedziot sildyma, gali padaryt vezima ir pats pasidare backa medui sukt, netgi zoliapjove pasidare is vaikisko vezimelio ratuku, variklio ir velniaizin ko! jau nekalbu, kad niekad nepirkom rogiu ar supyniu- tas padarydavo ivairiausiais! Tik jis viska daro biski beliakaip :0) Bet kadangi dar yra mama, tai ji ant jo parekia ir pavadovauja, tada jis padaro graziai :0) O dar tetis moka valgyt gamint viska ...

Vienu zodziu visko neispasakosiu, bet dabar anukai lygiai taip pat jo neklauso, baras jie ten, bet kartu raklineja dviracius, valgo ant dieduko lauke pastatyto peciaus dieduko keptus cirvinius blynus :0) Jie tikrai ypatingi, tie blynai :0) Ir tokie protingi postringauja, koks tas diedukas kvailas... Bet kai susedam pasneket tarpusavy, vistiek nutariam, kad jis pats mylimiausias diedukas pasauly ir tiesiog kvaisas genijus... Bet diedukui tai to nesakom, nes gi ispuiks!

Linas rašė...

O Mamka, galvojau tave i Anglija isiveze:)
Nu ka galiu pasakyt, zinai tavo pasakojimai labai geri, sakaiu, kad imtum rasyt dienorasti, kai skaitai net seile tysta:)
O del dieduko, tai net pavydu, kad kai kam taip pasiseke, tik va vienas patarimas - pasakykit viska ką galit pasakyt šiuo metu, kol dar yra laiko, paskui gailėsitės. Mylėti gyvuosius reikia, nebukit lietuviai:)

mamka rašė...

Taigi tetis zino, kaip mes ji mylim:0) Bet vistiek as ant jo parekiu, kai nuvaziuoju :0) O i anglija, tai labai kviecia, bet ner kada ir uz ka. Palauksiu, vistiek visi nors trumpam vel parvaziuos. Mano net 4 draugai beveik geriausi isvaziave, baisiai pasiilgstu, bet jie kas pusmeti gryzta. O jau vat pasigirsiu! Jau man kokias kelnes parveze!!! Eikit sau! Grynai mano skonio, tokias bangliskas biski (paklausk vaiku, kas tos bangliskos :0), tai dabar vis tampaus pries veidrodi, bet reik dideli veidrodi pirkt butinai, nes mano per mazas ir turiu dar ant kedes uzsilipt :0) O ant tu kelniu tokia aplikacija, o kai geriau isiziuri (kiti tai nematys gal), tai ten drakonas zaliom kojytem! As zinau, kad rengiuos ne moteriskai ir taip, kaip nedera mano amziaus moteriskei, bet man dzin :0) Uztat as laaaabai sau patinku, kai apsirengiu va taip :0) O dar as siemet tokia rude :0) Kasdien po darbo maunu prie mariu i "papu zona" :0) Ten toks uzrasas, nes raides kitas kazkas nutryne :0) Zinau, kad saule nesveika ir mano visos rauksles dabar matysis, bet kaip smagu degintis! Sau kaip parselis vartaus. O vyrai kokie juokingi. Zinai, jie gali ziuret i moteris arba ne, bet jei nusirengineji ne persirengimo kabinoj ( jau buni su maudomu), jie visada labai ziuri :0) Jie vis naiviai tikisi kazkoki stebukla pamatyt... As net is savo vyro juokiaus, tas irgi ziuri, sako smagu, kol nusirengia :0), o paskui jau tampa kaip visos :0)

Robertas rašė...

Maladec mamka. Suzavejai. :-)

mamka rašė...

Aciu, Robertai :0) As tai siandien irgi susizavejau... Zvirbliu... Pietavom mudu mat. Man is panoses mikriukas nuvaziavo, o as tokia alkana po darbo buvau, tai atsisedau ant betonines tvoreles ir valgau sau bandele :0) Ir zvirblis toks drasuolis atvare, tai pasidalinau su juo... O jis atsitupe visai per sprindi nuo manes ir neskrenda. Tai abu ir pavalgem ar palesem, net nezinau. Buvo smagu :0)

Robertas rašė...

Matyt zvirblis kavenskas buvo, kad toks naglas :-)

neidealas rašė...

Taip, problematiskas specialistu ruosimas Pedagoginiame - iseina ji baige zmogeliai net sunims sieko pjaut deramai neismoke. Tokios svarbios disciplinos, kaip ryksciu ruosimas, plakimas, staugimas, giljotinavimas isvis, manau, destomos kaip fakultatyvai. Reiktu rimtai perziuret studiju programa.
Geras daiktas tos iseigines. Buvau pas sese, uzteko laiko ir medui kopinet, ir saslyku pasikept, ir ezere pasimaudyt, ko jau 2 metus nebuvau dares. Braskes dar nesibaigusios, jau vysnios ir avietes baigia nokt. Pridariau zalos nuvaziaves:)Rugpjuti reiks, Lineli, atvaziuot tavo sodybu niokot. Tikiuosi, kad obelu ir kriausiu turi, ar po zuikiu taip nieko ir neliko?